4 Nisan 2021 Pazar

Kazasız İş Günü Tabelası Panosu

                    Kazasız İş Günü Tabelası

Kazasız iş günü tabelası, fabrikalar başta olmak üzere büyük işletmeler tarafından kullanılan bir panodur. İsminden anlaşılabileceği üzere işyerindeki kazasız günlerin sayısını tutan bu tabela ile birlikte oldukça kolay ve basit bir şekilde kazasız geçen günlerin sayısını tutabilirsiniz.

Tabelanın en önemli avantajı el ile her gün güncelleme gerektirmemesidir. Otomatik olarak her 24 saatte bir rakam artan tabela üzerindeki yazı sizleri iş konusunda daha bir motive edecektir. Tabelada iş kazasız geçen günlerin dışında bazı ek göstergelerde bulunmaktadır. Bunlar:

·         Saat

·         Tarih

·         Sıcaklık bilgileri

·         İşyeri logosu

·         İsteğe bağlı ek özellikler

Bu bilgiler ile birlikte işçilerinize verdiğiniz değeri herkesin görmesini sağlayabilirsiniz. Tabela aynı zamanda önemli bir iş güvenliği problemini de ortadan kaldırmaktadır. Şirketin son zamanlarda artan iş güvenliği problemlerine karşı gösterdiği tutumun birebir göstergesi olarak bu tabelalar gösterilebilir.

Kazasız İş Günü Tabelası Önemi

Kazasız geçen günlerin sayısı bir hayli önemlidir. Gönül ister ki tüm işyerlerinde iş kazası diye bir şey olmasın. Ancak günümüz şartlarında her işyerinde kimi zaman ihmalkarlık kimi zamansa takdir olarak kazaların yaşanabildiği görülmektedir. Çalışan kişiler için ise iş kazası daha bir önemlidir. Çünkü kimi zaman bu kazalar sonrasında insan hayatı tehlike altına girebilmektedir.

Kazasız iş günü tabelasının önemini şu şekilde izah etmeye çalışalım.

·         İş günü tabelası sayesinde çalışanlar üzerinde yazan rakamı arttırmak konusunda şevklenecektir. Yani kazasız geçen günlerin sayısının artması için işçilerde kendi arasında motive olacaktır.

·         İş günü tabelasında günlerin sayısı arttıkça işverende keyiflenecektir. Buna bağlı olarak ödül ve prim sistemi ile güçlendirilen bu tabela sayesinde işveren hem işgücü anlamında hem de ekonomik anlamda oldukça rahat edecektir.

·         Kazasız iş günü tabelası ile birlikte çalışanlarınızın motivasyonu artacaktır. Buda üretim miktarınızı arttıran önemli bir gelişmedir.

·         İşletmenizi ziyaret eden müşteriler bu tabelaları görürse eğer size karşı olumlu bir tavır takınacaktır. Buda olası iş görüşmelerinizde hanenize önemli bir puan yazdırmanız anlamına gelecektir.

İş sağlığı ve güvenliği konuları dünyada olduğu gibi ülkemizde de son derece ciddiye alınmaktadır. Bu ciddiyet içerisinde işletmelerde kazasız bir gün, hafta, ay ve yıl geçirebilmek için son derece büyük çaba sarf etmektedirler. Hatta kanunen belirli sayının üzerinde işçi çalıştıran işletmeler iş güvenli uzmanı dahi bünyelerinde bulundurma zorunluluğu taşımaktadır. Bu kadar önemli bir konuda oldukça önemli bir materyali edinmekte sizi bir adım öne taşır.

Kazasız İş Günü Tabelasının Özellikleri


Kazasız iş günü panosu sizin işletmenizdeki kazalara karşı gösterdiğiniz tutumun birebir göstergesidir. Ancak burada önemli olan nokta bu tabelanın son derece basit bir kullanımının olmasıdır. Buna göre ürünün kullanımının kolay olmasını sağlayan özellikler:

·         Rakamları kendisi otomatik olarak her gün 1 tane arttırmaktadır.

·         İstenildiği takdirde rakamları sıfırlamaktadır.

·         Uzun ömürlüdür.

·         Üzerindeki yazılar rahatça herkes tarafından okunabilir.

·         Birden fazla farklı dil seçeneği bulunur.

·         Standart olarak 125 x 80 cm ölçülerinde üretilmektedir.

Ürün kompozit malzemeden yapıldığı için renk solması ve paslanma gibi özellikler göstermemektedir. Buna istinaden işyerinde iş güvenliği sağlaması açısından oldukça kullanışlıdır. Firma olarak Led ürünlerin üretimini bizzat yapmaktayız. Bundan dolayı kazasız iş günü panosu fiyatlarını da en uygun olarak bizde bulabilirsiniz. Türkiye’nin her yerine çıkar ve tak mantığı ile kolayca kullanılabilir şekilde ürünü göndermekteyiz. Sizlerde aklınıza gelen sorular ve siparişlerinizi vermek isterseniz bize hemen ulaşabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme